Lenka Skalická DiS, jednatelka firmy AGRO PLEM PRO s.r.o.

Na téma využívání farmsoftu ve stádech mléčného skotu jsme hovořili s paní Lenkou Skalickou DiS – jednatelkou firmy AGRO PLEM PRO s.r.o.

„Naše firma nabízí služby pro zemědělské podniky i malé farmáře a to především inseminace skotu, sonografické vyšetření, kontrola užitkovosti a prodej inseminačních dávek. Dále sestavujeme připařovací plány, bonitaci krav i prvotelek, včetně zajištění nákupu chovatelských potřeb. Zaměřujeme se i na propagační činnost například odborné focení krav, sestavování propagačních katalogů a odborných článků. Pro zemědělské podniky či jednotlivé chovatele děláme centrální evidence skotu. Naše služby nabízíme za nižší cenu než ostatní poskytovatelé těchto služeb.

Pro svou poradenskou činnost mi nejvíce vyhovují uživatelé, kteří pracují s programem Farmsoft. Tento program má pro chovatele velmi široké využití v procesu řízení mléčné farmy a prováděný sběr dat a jejich následná analýza značně usnadňuje práci zootechniků. Pro naši praktickou činnost, kterou je kontrola užitkovosti, je z různých nabídek právě program FARMSOFT ten nejvhodnější, především pro jeho komplexní využití.

V současné době přechází provádění kontroly užitkovosti do formy elektronické KU a program Farmsoft je pro tento přechod řešen velice prakticky a plně spolupracuje s programy ČMSCH pro vedení KU – HZOPForm a LRMForm.

Program dokáže lehce vygenerovat soubory otelených, zasušených a vyřazených krav, které jsou potřebné pro naplnění údajů HZOP a přípravu souboru LRMForm. Pro vlastní provedení KU lze vytvořit ještě soubor „skupiny“ (ušní známky včetně obojků) a následně vygenerovat soubor mléko (obsahuje nádoje u jednotlivých dojnic za kontrolní den). Tyto soubory se následně nahrají do programu LRMForm a lze je přímo odeslat k dalšímu zpracování. Využití možnosti tohoto přímého propojení nám velmi usnadní a urychlí práci a zároveň značně eliminuje možnost v zniku nepřesností.

Na první pohled se zdá být program docela složitý pro obsluhu, ale při najetí do provozu ho lehce zvládnete, využijete všechny jeho možnosti z hlediska uživatelského komfortu jako je tvorba vlastních sestav a filtrů, propojení výstupních sestav s odkazem a možnosti změn u konkrétního zvířete. Pro moji konzultační činnost je velkou výhodou vzdálený přístup do databází jednotlivých uživatelů."

« Zpět na všechny reference
 

Zaujal vás náš sortiment? Kontaktujte nás!

* Položky označené hvezdičkou jsou povinné. Bez nich bychom Vás nemohli kontaktovat zpět