1 Mléčná farma Jestřebice

V Jestřebicích proběhlo slavnostní otevření nové stáje, kterou nechalo vybudovat zemědělské družstvo Bernartice.

Předseda družstva pan Pavel Novotný uvedl, že stáj je dimenzována pro 300 ks mladého skotu a celková investice pro rozvoj mléčné farmy se pohybuje okolo 90 mil. Kč. Na realizaci stavby se podílela společnost Farmtec, přičemž společnost Agrosoft dodala technologické řešení pro řízení dojírny, ASŘ pro automatickou regulaci mikroklimatu ve stáji a zootechnický software pro pohodlné řízení živočišné výroby.

Otevření stáje se zúčastnilo množství významných osobností z oblasti zemědělství, mezi které patří například generální ředitel společnosti Farmtec a současně i viceprezident agrární komory pan Ing. Bohumil Belada, který zdůraznil potřebu a význam investic do nejmodernějších technologií, jak za účelem zvýšení konkurenceschopnosti místních chovatelů, tak za účelem pozvednutí celkové úrovně zemědělství v ČR a to prostřednictvím zvýšení efektivnosti rostlinné i živočišné výroby. V této souvislosti zmínil fakt, že i přes klesající počty chovaných zvířat (snížení stavů zvířat o 2% za poslední dva roky) se v letošním roce očekává vysoká produkce mléka a to cca 3 miliardy litrů, což přisuzuje právě využití moderních metodik a technologií.

Nové stáji požehnal i farář p. Mgr. Zdeněk Pius Vágner, Opraem, který si také se zájmem nechal vysvětlit a následně si také sám vyzkoušel základní principy a činnost automatického systému řízení (ASŘ).

5. 1. 2018

Fotogalerie

 

Zaujal vás náš sortiment? Kontaktujte nás!

* Položky označené hvezdičkou jsou povinné. Bez nich bychom Vás nemohli kontaktovat zpět