asr_home1 ASŘ - Systém řízení mikroklimatu ve stáji

V posledních letech je ze strany dozorových orgánů státu v oblasti zemědělské výroby vyvíjen neustálý tlak na zlepšování životních podmínek hospodářských zvířat. Při zlepšování welfare zvířat dochází také k nezanedbatelnému nárůstu užitkovosti a proto by mělo být cílem každého chovatele dosažení optimálních životních podmínek.

Naše firma Agrosoft ve spoluprácí s firmou Farmtec připravila kompletní řešení tohoto problému. Jeho součástí je systém řízení mikroklimatu ve stáji.

Řídicí program pracuje na základě sběru a vyhodnocování údajů snímaných na různých místech ve stáji. Jsou zaznamenávány údaje týkající se teploty, vlhkosti vzduchu, proudění vzduchu, intenzity osvětlení, výskytu stájových plynů (čpavek, sirovodík, metan, oxid uhličitý). A na základě rozborů výsledků program automaticky upravuje stupně otevírání plachet, ventilaci, skrápění, osvětlení a pohyb lopat na odklízení kejdy.

Modelovým příkladem úspěšné instalace je nedávno realizovaná farma Sepekov. Kde systém ASŘ ovládá řízení chodu stáje pro 500 dojnic. 

31. 3. 2016

Fotogalerie

 

Zaujal vás náš sortiment? Kontaktujte nás!

* Položky označené hvezdičkou jsou povinné. Bez nich bychom Vás nemohli kontaktovat zpět