asr_home1 A-TECH - Systém řízení mikroklimatu ve stáji

V posledních letech je ze strany dozorových orgánů státu v oblasti zemědělské výroby vyvíjen neustálý tlak na zlepšování životních podmínek hospodářských zvířat. Při zlepšování welfare zvířat dochází také k nezanedbatelnému nárůstu užitkovosti a proto by mělo být cílem každého chovatele dosažení optimálních životních podmínek.

Naše firma Agrosoft ve spoluprácí s firmou Farmtec připravila kompletní řešení tohoto problému. Jeho součástí je systém řízení mikroklimatu ve stáji.

Řídicí program pracuje na základě sběru a vyhodnocování údajů snímaných na různých místech ve stáji. Jsou zaznamenávány údaje týkající se teploty, vlhkosti vzduchu, proudění vzduchu, intenzity osvětlení, výskytu stájových plynů (čpavek, sirovodík, metan, oxid uhličitý). A na základě rozborů výsledků program automaticky upravuje stupně otevírání plachet, ventilaci, skrápění, osvětlení a pohyb lopat na odklízení kejdy.

Modelovým příkladem úspěšné instalace je nedávno realizovaná farma Sepekov. Kde systém A-TECH ovládá řízení chodu stáje pro 500 dojnic. 

31. 3. 2016

Fotogalerie

 

Zaujal vás náš sortiment? Kontaktujte nás!

* Položky označené hvezdičkou jsou povinné. Bez nich bychom Vás nemohli kontaktovat zpět